Projektai, konkursai
Projektai, konkursai
Akmenės rajono savivaldybė skelbia konkursą Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktoriaus pareigoms užimti.

Atrankos data - 2017 m. balandžio 4 d. 10.30 val.

Išsamesnė informacija apie konkursą skelbiama Akmenės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.akmene.lt .Festivalis-konkursas „Pumpurėliai“

2016 metų balandžio 15 dieną Naujosios Akmenės kultūros rūmuose įvyko tradicinis tarptautinių šokių festivalis-konkursas „Pumpurėliai“, kurį organizavo m/d „Buratinas“. Festivalio-konkurso organizatorė, choreografė Daiva Liuberskytė-Šukienė. Į konkursą šokėjai atvyko iš Lietuvos ir Latvijos. Susirinkusius žiūrovus pradžiugino 33 spalvingi ir nuotaikingi šokėjų kolektyvai.

„Pumpurėliai 2016“ dalyvavo Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ mažųjų šokėjų kolektyvas, kuriems buvo suteikta artistiškiausio šokio kompozicijos nominacija.
Projektas „Aš turiu dviratuką“

Vaiko pirmoji pažintis su gatve, keliu ir technikos priemonėmis prasideda tada, kai jis pats drąsiai žengia savo kojomis, žinoma prilaikomas mamos ar tėčio. Ši patirtis atsinešama į ikimokyklinę įstaigą ir joje ji turtėja. Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ ugdytiniai susipažįsta su elgesio gatvėje taisyklėmis, mokosi pažinti kelių nurodomuosius ir draužiamuosius ženklus, sužino nesaugaus elgesio gatvėje padarinius. Daugelį metų įstaigoje vykdoma saugaus eismo įgūdžių prevencinė ugdymo programa „Mokomės saugaus eismo“, 2013 m. įgyvendome saugaus eismo įgūdžių projektą „Mano eismo ABC“.

Pastebėjome, kad daugelis vyresniojo ir priešmokyklinio amžiaus vaikų į darželį, šiltuoju metų laiku atvažiuoja su triratukais, dviratukais ir paspirtukais. Kadangi dauguma įstaigos darbuotojų taip pat mina pedalus, nutarėme rasti saugią vietą įstaigos teritorijoje dviračių stovėjimui. Parašytas Akmenės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiai programai bendruomenės  projektas „Aš turiu dviratuką“. Šio projekto dėka idėją pavyko įgyvendinti.

Darželio bendruomenės projekto „Aš turiu dviratuką“ tikslas - ugdyti įstaigos bendruomenės narius (ugdytinius, tėvelius, pedagogus, darbuotojus) tolerantiško ir taisyklingo elgesio gatvėje, keliuose, savo kieme ir įstaigos teritorijoje. Ugdyti sporto, fizinės kultūros ir savisaugos jausmą, įstaigos teritorijoje įrengti dviračių stovėjimo aikštelę, įsigyti šviesą atspindinčių liemenių ugdytiniams.

Prasidėjus Europos judėjimo savaitei, suorganizavome linksmą pasibuvimą – popietę „Aš turiu dviratuką“. Joje dalyvavo vyresniojo ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai ir jų šeimų nariai. Po darbo dienos, suvažiavo tėveliai su dviračiais, vaikučiai su dviratukais, paspirtukais. Dviejų piratų Alio (auklėtoja Alina Pivanovičienė) ir Irio (auklėtoja Irena Daščiorienė) pakviesti popietės dalyviai sušoko piratų šokį, vėliau pasipuošę visi savo ekologiškas transporto priemones, apvažiavo garbingą ratą apie darželį. Tvarkingai sustatę savo dviratukus ir paspirtukus, visi kartu pasimankštino. Vėliau vaikai atsakinėjo piratams į klausimus apie saugų elgesį gatvėje, kieme ir ką turi turėti kiekvienas eismo dalyvis tamsiu paros metu ir t.t.

Piratas Alis pasiūlė išbandyti savo transporto priemones figūriniame važiavime. Daug džiaugsmo vaikams suteikė atrakcija tėvelių važiavimas vaikučių dviratukais, paspirtukais. Turėjome vieną dalyvį su balansiniu dviratuku, kuris parodė, kad moka savarankiškai ir virtuoziškai vairuoti transporto priemonę. Popietės pabaigoje visi ugdytiniai iš piratų gavo dovanų atšvaitų, kuriuos mums dovanojo UAB „Eternit Baltic“. Popietė parodė, kad tokie renginiai reikalingi vaikams ir tėveliams – tai neįkainojamas laikas pabūti visiems kartu ir judėti dviratuko, paspirtuko dėka. 

Lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ auklėtoja Irena Daščiorienė