Mūsų akimirkos
Atmintis gyva, nes liudija
Skyrius „Žvaigždutė“ prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.
Atsisveikinimas su miesto Kalėdų egle
Sausio 7 d. Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Atžalynas“ skyriaus „Žvaigždutė“ ugdytiniai dalyvavo miesto šventėje „Atsisveikinimas su Kalėdų egle“. Prie Kalėdinės eglės suskambo dainelė ,,Nykštukas ledinukas“ atliekama įstaigos mažųjų dainininkų. Šventėje dalyvavo „Kiškučių“, „Kačiukų“, „Boružiukų“ grupių vaikai.
Kalėdų eglutės įžiebimo šventė
Skyriuje ,,Žvaigždutė“ gruodžio 14 d. muzikos salėje įsižiebė Kalėdų eglutė. Naujosios Akmenės muzikos mokyklos mokytojai Aldona Savčikienė, Silva Dumskienė, Valdas Bogavičius ir skyriaus ,,Žvaigždutė“ neformaliojo švietimo (muzikos mokymas) mokytoja Ona Deniušienė pakvietė visus darželio vaikus į muzikinę pasaką ,,Kalėdų senelio pilyje“. Mokytojai – artistai: nykštukas ledinukas, Kalėdų senelis ir vakaro žvaigždelė sekė muzikinę pasaką su ilgalaikių muzikinių projektų „Dainų daina-3“, „Mažojo akordeono ABC-6“, „Skambančios dūdelės-4“ dalyviais. Skambėjo linksmos dainelės, fleitų garsai ir instrumento melodika atliekami kūrinėliai.
Susitikimas su Kalėdų seneliu prie miesto aikštės
Priešmokyklinio ir vyresniojo amžiaus ugdytiniai ėjo susitikti su Kalėdų seneliu, kuris pakvietė pasisvečiuoti jo rezidencijoje miesto aikštėje. Kalėdų senelis aprodė savo kambarėlį, kuriame laikinai apsistojęs, atsakė į vaikų klausimus, pasiklausė vaikų deklamuojamų eilėraštukų, kartu su snieguole vaikai šoko prie žavingai puikios miesto eglės.
Advento rytmečiai
Nepastebimai ir ramiai į gruodį atėjo ramybės, įvykių ir darbų apmąstymo, susikaupimo metas – Adventas.
Tradiciškai Advento rytmečius įstaigoje jau daugelį metų veda auklėtoja metodininkė Irena Daščiorienė. Kasmet rytmečio vedimo forma kinta. Šiemet pedagogė ėjo iš grupės į grupę pasakodama apie Advento simbolius, papročius. Kartu su grupių auklėtojomis ir ugdytiniais komponavo adventinius vainikus, kūrė adventinius kalendorius. Vyresnėse grupėse ugdytiniai pasigamino savo angelą, kuris juos saugos ir paguos.
Susitikimas su Robotuku Tuku
Nauja, unikali, ryški, nepakartojama ir stulbinanti, įsimintina pramoga įvairaus amžiaus ugdytiniams. Tokios pramogos įstaigos ugdytiniai dar nebuvo matę. Robotukas Tukas prisistatė vaikams prabildamas žmogaus balsu, pasekė pasaką be galo, rodė įvairius triukus, pademonstravo kaip moka rašyti žodžius, pamokė vaikučius šokio judesių.
Sportinė pramoga „Sportuoju su šeima“
Įstaigos bendruomenės sudedamoji dalis – šeima. Bendradarbiavimo su šeima formų yra įvairių ir viena iš jų tai priešmokyklinio amžiaus ugdytinių ir jų šeimos narių kasmetinė sportinė pramoga „Sportuoju su šeima“. Tradiciškai ji vyksta Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos sporto salėje. Šią pramogą išradingai praveda vyresnioji auklėtoja Jolita Šimkienė.
Rytmetis „Ir juoksis dantukai baltučiai blizgės“
„Kačiukų“, „Boružėlių“ ir „Kiškučių“ grupės ugdytiniai dalyvavo rytmetyje „Ir juoksis dantukai, sveikučiai blizgės“. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė R. Borusevičienė pakvietė vaikus keliauti į „Dantukų Karalystę“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė G. Bogdelienė papasakojo, kaip reikia prižiūrėti dantukus, vaikai klausėsi dainelės apie dantukų valymą, žiūrėjo filmuką „Dantuko pasaka“. Ugdytiniai atsakinėjo į klausimus, atliko užduotis, dėliojo dėliones. Visi vaikai apdovanoti diplomais ir dantų šepetukais.
Viešnagė sporto klube „PARTINISGYM“
Jau antrus metus skyrius „Žvaigždutė“ dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikatiada“. Šia iniciatyva siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžius. Sportuoti gali kiekvienas pagal savo galimybes ir taip formuoti aktyvų gyvenimo būdą. Lapkričio 27 d. „Boružėlių“ grupės ugdytiniai, pedagogės Alina Pivanovičienė ir Irena Daščiorienė nuvyko į Naujosios Akmenės sporto klubą „PartinisGym“. Čia mus maloniai pasitiko klubo treneriai Gintautė ir Mindaugas Urbaičiai. Vaikai susipažino su aerobikos ir treniruoklių salėmis, išbandė, atlikdami pratimus, sportinį inventorių. Pradžioje trenerė parodė apšilimo pratimus, tada ugdytiniai atliko pratimus ant gimnastikos kamuolių, šoko ant stepų, žaidė žaidimus su kamuoliais taiklumui, dėmesiui išlaikyti.
Vėliau treniruoklių salėje ugdytiniai susipažino su klubo sportininkų laimėjimais, išbandė bėgimo takelį, jėgos pratimus su treniruokliais.
Susitikimas su pirmosiomis mokytojomis
Dar mokslo metai priešmokyklinukams atrodo lyg miražas, bet susitikimas su pirmosiomis mokytojomis jau įvykęs faktas. Ugdytiniai ėjo į mokyklą susitikti su būsimomis savo mokytojomis, pasivaikščioti po mokyklos erdves, pajusti ir patirti kas jų laukia pirmoje klasėje.
Socialinių partnerių - Latvijos 100-tis
Latvijos Respublika kaip ir Lietuva šiemet švenčia šalies šimtmetį. Ta proga Naujosios Akmenės vaikų lopšelio–darželio „Atžalynas“ skyriaus „Žvaigždutė“ folkloro ansamblio „Malūnėlis“ ugdytiniai, lydimi skyriaus neformaliojo švietimo mokytojos (muzikinis mokymas) ekspertės Onos Deniušienės, vyko į Latvijos Respublikos Aucės miesto vaikų darželį „Vecauce“. Ugdytiniai ir pedagogės su šiuo socialiniu partneriu bendradarbiauja jau penktus metus.
Folkloro ansamblis „Malūnėlis“ nuvežė dainų, šokių ir muzikos pynę skirtą Latvijos šimtmečiui, o skyriaus „Žvaigždutė“ pedagogės padovanojo daugiametę gėlę, kuria rūpindamosios kolegės iš Latvijos prisimins dviejų darželių draugystę ir jubiliejų. Padovanota šimtas spalvotų pieštukų kuriais ugdytiniai pieš spalvotus piešinius savo šalies gimtadieniui.
Renginys „Futboliukas“
Skyrius „Žvaigždutė“ dalyvavo rajoniniame renginyje „Futboliukas“, kurį organizavo Akmenės rajono sporto centras. Ugdytiniams tai buvo nauja patirtis žaidžiant futbolą, išbandant skirtingų komandų priešininkus. Ugdytiniai užėmė ketvirtą vietą, buvo apdovanoti medaliais ir statulėle.
Kūrybinės raiškos savaitė „Mažieji talentai“
Kūrybinės raiškos savaitė įnešė šurmulio ir naujų potyrių. Ugdytiniai grupėse kalbėjo apie savo ir šeimos narių pomėgius ir talentus. Tėveliai savo pomėgiais, talentais mielai pasidalino su ugdytiniais grupėse. Tumo mamytė vaikučius pamokė komponuoti puokštę – kvaputį, Anabelės mama atsinešė siuvimo mašiną, pamokė ir leido pabandyti siūti, Gabrieliaus ir Augusto močiutė skaitė savo kūrybos eilėraščius ir padovanojo autorinę poezijos knygą, Liepos mama skaitė pasakų knygelę ir vėliau inscenizavo, Majaus mamytė iliustravo vaikų sekamą pasaką, o vaikučiai nupieštus, veikėjus nuspalvino, Naglio mamytė parodė ir pasiuvo patalynę lėlių lovytei.
Buvo suorganizuota ugdytinių šeimos narių paroda „Kiekvienas mes turime talentą“. Gausūs parodos eksponatai atitiko parodos pavadinimą.
Rytmetyje „Mažoj širdelėj didis talentas“ darželio ugdytiniai dainavo, šoko ir grojo taip parodydami savo talentą. Rytmetyje dalyvavo viešnios: Beno mama, kuri išmokė sūnų savo kūrybos eilėraštį ir paskaitė vaikams jiems skirtus eilėraščius. Godos mama pristatė savo talentą – sportuoti naudojant Kangoo batus.
Inovatyvus ugdymas – bendruomenės tikslas
Naujosios Akmenės vaikų lopšelio – darželio „Atžalynas“ skyrius „Žvaigždutė“ ugdymo procesą nuolat atnaujina pažangiomis programomis ir inovatyviomis priemonėmis.
Buvome vienas iš pirmųjų rajone, kuris įsigijome grupėse šviesos lentas ir ugdymo procesą praturtinome Reggio Emilia ikimokyklinio ugdymo metodu.
Įstaigos pedagogės ugdymo procese naudoja interaktyvią lentą, visose grupėse yra nešiojami kompiuteriai, kurie paįvairina ugdomąjį procesą, praplečia ugdytinių akiratį.
Šiais mokslo metais ugdytinius pedagogės interaktyvių grindų pagalba lavina ne tik vaikų judesius, bet ir matematinius sugebėjimus, vaikai turi galimybę susipažinti su abėcėle, planetomis, rinkti miško gėrybes arba tiesiog žaisti smagius žaidimus tokius, kaip futbolas arba boulingas, neišėję iš ugdymo įstaigos patalpų. Ankstyvojo amžiaus ugdytiniai tobulina savo stambiąją motoriką nustumdant virtualius lapus nuo kelio ar vienu kojos judesiu sprogdinant balionus. Spaudžiant muzikinių instrumentų klavišus, ugdymo procesas darosi patrauklesnis, įdomesnis, vaizdingesnis, žaismingesnis ir, be abejo, modernesnis.

Pažangi edukacinių interaktyvių grindų technologija leidžia vaikams, nepriklausomai nuo jų gebėjimų, kontroliuoti aplinką ir bendrauti su judančiais vaizdais, tyrinėti savo kūrybingumą ir vaizduotę, o svarbiausia – motyvuoti mokymuisi.
Ši priemonė puikiai tinka vaikams, turintiems specialiųjų poreikių!
Džiaugiamės šia nauja įranga, kurią įstaiga rajone įsigijo pirmoji.
Esame dėkingi gausiam skyriaus „Žvaigždutė“ bendruomenės narių ir jai prijaučiančių žmonių būriui Naujosios Akmenės miesto vaikų lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ labdaros ir paramos fondui, kuris finansavo interaktyvių grindų įsigijimą.
Šviečiantys moliūgai
Skyrius „Žvaigždutė“ gausiai prisijungė prie Akmenės kultūros centro organizuotos Vėlinėms skirtos akcijos „Papuoškime miesto aikštę šviečiančiais moliūgais“. Ugdytinių šeimos nariai ir įstaigos darbuotojai sukūrė 23 kūrybinius darbus iš moliūgų, kuriuos sujungėme į vieną ilgą besiraizgantį gyvūną.
Akių mankšta

Akimis mes matome, jaučiame, mylime, kalbame. PSO spalio antrąjį ketvirtadienį paskelbė – Pasaulio regėjimo diena, kurios vienas iš tikslų – skatinti žmones rūpintis savo akimis.
Pastebime, kad į mūsų įstaigą ateina vis daugiau ugdytinių su įvairiais regėjimo sutrikimais (vis daugiau vaikučių nešioja akinius), todėl šiemet įstaigoje vykdėme prevencinį projektą „Judėk kaip juda mažas kamuoliukas“. Vienas iš šio projekto vykdymo veiksmų yra švietėjiškas. Tai mokymų pravedimas ugdytiniams „Aš saugau akytes žaisdamas akių mankštelę“. Šias mankšteles pravedė Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Bogdelienė.

Stalo tenisas
Kamuolys – vaiko žaislas ir kambaryje, ir kieme, ir sporto salėje. Žaidimai su kamuoliu suteikia judėjimo džiaugsmą ir puoselėja sveikos, sportuojančios asmenybės pagrindus. Viena iš sporto šakų, kuriai reikalingas kamuolys yra stalo tenisas. Tai sporto šaka, kuriai reikia ne tik specialaus inventoriaus, bet ir specialaus pasiruošimo derinant akių, rankų ir viso kūno judesių koordinaciją. Įstaiga šiemet vykdė projektą „Judėk kaip mažas kamuoliukas“. Susipažinti su stalo teniso žaidimu suorganizavome ekskursiją į Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnaziją Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ treniruotes. Jas pravedė treneris Kęstutis Barauskis.
Asistento diena
Š. m. spalio 8 d. Akmenės rajono savivaldybėje surengta tradicinė Jaunimo savivaldos (Asistento) diena, kurios metu rajono ugdymo įstaigų moksleiviai turėjo galimybę įgyti praktinės pažintinės patirties.
Jaunuolių grupės pabuvojo Akmenės rajono policijos komisariate, Naujosios Akmenės ligoninėje, Akmenės rajono apylinkės teisme, Naujosios Akmenės bibliotekoje, bendravo su Akmenės rajono ugniagesių komanda, lankėsi vaikų darželiuose, atliko praktinių užduočių.

Asistento dienos dalyviai dalyvavo ugdymo procese mūsų įstaigoje.
Rudens kermošius
Skyrius „Žvaigždutė“ savo kūrybiniu darbu papuošė miesto aikštę Rudens kermošiaus metu. Mokslo ir žinių paukštis – pelėda nutūpė prie dangaus žydrumo vandens telkinio. Kūrybinio darbo autorės vyresnioji auklėtoja Daiva Andriuškienė ir neformaliojo švietimo mokytoja (muzikos mokymas) ekspertė Onutė Deniušienė.
Taip pat 8 grupės mažieji dainininkai Goda ir Kajus dalyvavo Kermošiaus šventėje. Vaikų folkloro ansamblio „Malūnėlis“ duetas padainavo žemaičių krašto dainą „Aš pats eisiu į kermošių“.
Kūrybinės raiškos savaitė
Kasmetinė kūrybinės raiškos savaitė „Rudenėli, kas gi tavo pintinėlėj?“ nuteikė ugdytinius rudeniškai, nes savaitgalį su savo šeima jie rinko gamtos turtus, gėrybes.
Pirmadienį gėrybes atsinešė į grupes ir per savaitę kūrė „Rudeninę mandalą“, kurios centre – Dėdė Rudenėlis. Antradienį ugdytiniai rinkosi į muzikos salę su kuprinėlėmis. Rytmečio „Rudenėli, kas tavo kuprinėlėj?“ metu, Dėdė Rudenėlis (auklėtoja metodininkė Jūratė Badaukienė) vis gyrėsi ir rodė ugdytiniams rudens gėrybes. Vaikai bandė rūšiuoti daržoves ir vaisius maitindami kiškį (vyresnioji auklėtoja Saulė Stancevičienė), padėjo su karučiais vežti rudens gėrybes į sandėlį, ėjo dainuodami ir šokdami rudenėlio takeliu. Renginio pabaigoje Dėdė Rudenėlis kiekvienam ugdytiniui į kuprinę įdėjo užduotėlę: kam surasti giliukų, kam kaštonų, kam lapų ir t.t.

Trečiadienį ugdytiniai kūrė meninias kompozicijas – kolektyvinius kūrybinius darbus grupėse. Kūrybiniai darbeliai: „Vėjas“, „Paukščiai“, „Lapai“, „Gėlės“, „Daržovės“, „Vaisiai“ puikuojasi „Meno galerijoje“.

Ketvirtadienį į kūrybinę savaitę įsijungė ugdytinių šeimos nariai. Grupėse ugdytiniai smaguriavo smagurių mugėje „Saldumynai sveikai“.
Nominacija
Saulė Stancevičienė dirba lopšelio-darželio auklėtoja, turi vyresniosios auklėtojos kvalifikacinę kategoriją. Tai aktyvi etninės kultūros puoselėtoja, respublikinių prevencinių programų, projektų įgyvendintoja, apdovanota už pateiktas rekomendacijas priešmokyklinio ugdymo programos kūrime.
Pedagogė inovacijų skleidėja įstaigoje ir rajone. Parengė metodinę kompiuterinę priemonę „Pavasaris“.

Įstaigoje vedami pedagogės renginiai išsiskiria savita vedimo forma.

Tai aktyvi rajono visuomeninkė, puoselėjanti sceninį tautinį šokį.

Tarptautinės Mokytojų dienos proga, ji apdovanota nominacija „Metų gerumas“ už pedagogo profesijos garbės saugojimą, nuoširdų, kūrybingą darbą ir inovacijų diegimą ugdymo procese.
Tarptautinė mokytojų diena
Rudenėjančiu taku kasmet atkeliauja Tarptautinė mokytojų diena. Tradiciškai įstaigos priešmokyklinio ugdymo pedagogės ir ugdytiniai sveikina pedagoges, skirdami eilėraščius ir daineles, pakviečia kartu pašokti.
Aš turiu dviratuką
Penktą kartą skyrius „Žvaigždutė“ vedė sportinę pramogą „Aš turiu dviratuką“. Tai pramoga priešmokyklinio ir vyresnio amžiaus ugdytiniams ir jų šeimos nariams.
Renginį, tradiciškai, vedė piratai Alis (lopšelio-darželio auklėtoja metodininkė Alina Pivanovičienė) ir piratas Renius (lopšelio-darželio auklėtoja metodininkė Irena Daščiorienė). Ugdytiniai ir jų šeimos nariai dalyvavo paspirtukų ir dviratukų parade, mankštinosi taip kaip mankštinasi piratai, šoko Piratų šokį. Piratai klausinėjo ugdytinių apie saugų važiavimą dviratukais ir paspirtukais darželio teritorijoje. Priminė, kad gatvėje be tėvelių palydėjimo jiems draudžiama važiuoti vieniems. Vėliau ugdytiniai ir tėveliai dalyvavo parodomajame važiavime apvažiuojant kliūtis, tėveliai bandė važiuoti su savo vaikų dviračiais.
Renginio pabaigoje ugdytiniai buvo apdovanoti atšvaitais.
Apsaugok mane

Įstaigos prevencinės programos „Mokomės saugaus eismo“ vienas iš tikslų – saugus elgesys gatvėje. Rugsėjis visoje Lietuvoje skelbiamas saugaus eismo mėnesiu, kurio metu vyksta akcija „Apsaugok mane“. Jos metu šalies vairuotojai skatinami būti itin atidžiais kelyje ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams.
Įstaigos priešmokyklinio ugdymo ugdytiniai dalyvavo išvykoje prie sankryžos. Juos sutiko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės policijos bendruomenės pareigūnė Ramunė Vėlavičienė ir kelių policijos vyresnysis specialistas Lorenas Balčiūnas. Ugdytiniai buvo supažindinti su saugiu elgesiu gatvėje ir kiekvienas perėjo gatvę lydimi policijos komisariato specialistų. Kelių policijos vyresnysis specialistas Lorenas Balčiūnas atsakė į ugdytinių klausimus bei padovono atšvaitų ugdyniams.

Mankštiada
Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Atžalynas“ skyrius „Žvaigždutė“ dalyvauja valstybinių institucijų, socialiai atsakingų verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų bendrame projekte „Sveikatiada“. Šio projekto koordinatorė mūsų įstaigoje lopšelio-darželio auklėtoja metodininkė Alina Pivanovičienė.
Šiais mokslo metais projektas pasipildė nauju projektu „Mankštiada 2018-2019 m.“. Projekto tikslas ugdyti sveikatą stiprinančius fizinio aktyvumo įgūdžius. Šio tikslo sieksime vykdydami šiuos uždavinius bėgdami „Sveikatos maratoną“, eidami į ugdymo įstaigą pėsčiomis, judėdami visus mokslo metus mankštos ritmu.

Prisijungę prie Europos Judumo savaitės renginių, auklėtojos metodininkės Alinos Pivanovičienės paskatinti, kiekvieną dieną mankštinomės lauke skambant linksmai, ritmiškai muzikai.
Visa Lietuva šoka
Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio ,,Atžalynas“ skyrius „Žvaigždutė“ ketvirti metai dalyvauja respublikinėje etninėje akcijoje „Visa Lietuva šoka“. Akcijos tikslas – puoselėti tradicinį šokį. Šokdami kiekvienas patiriame tikrą džiaugsmą. Jis kyla iš to, kad tradicinį šokį ir nemokėdami nesunkiai galime sušokti – tam nereikia varginančių pamokų, pakanka pasižiūrėti į kitus ar turėti gerą partnerį. Rugsėjo 14 d. pavakarę ugdytiniai ir jų šeimos nariai linksmai šoko liaudies ratelius darželio etniniame kiemelyje. Renginį vedė lopšelio-darželio auklėtoja metodininkė Irena Daščiorienė ir neformaliojo švietimo mokytoja (muzikos mokymas) Ona Deniušienė.
Mokslo ir žinių šventė
Linksmi vaikų balsai ir nuotaikinga muzika rugsėjo 3-osios rytą skambėjo vaikų l/d. „Atžalynas“ skyriuje „Žvaigždutė“. Mažieji ugdytiniai po vasaros atostogų skubėjo į išpuoštas grupes. Mokslo ir žinių šventė prasidėjo grupėse. Vaikai su auklėtojomis žaidė ir šoko, skyriaus „Žvaigždutė“ vadovė Rasa Dagelienė, metodininkė I. Daščiorienė ir neformaliojo švietimo mokytoja (muzikos mokymas) O. Deniušienė, pasveikino su mokslo ir žinių diena. Ugdytiniai po šventės vaišinosi šakočiu.
0 : skaičius iš viso