Mūsų akimirkos
Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena
Birželio 1-oji tradiciškai pripildyta vaikų juoko, džiaugsmo ir didesnio dėmesio vaikystei, diena. Diena, kai atkreipiamas dėmesys į vaiką kaip pilnateisį tautos pilietį. Kasmet ši diena pažymima ir mūsų įstaigoje. Šiemet pasirinkome tautiškų žaidimų rytmetį ,,Kur joji, Jonai?“. Šventės personažas Jonas (vyresnioji auklėtoja Saulė Stancevičienė) pakvietė vaikus joti į turgų. Vaikai jodami sutiko antį su ančiukais, gandrą, varles. Na, o turguje jie rado gausybę žaidimų... 
Tautinio kostiumo paroda
Įprasmindami tautinio kostiumo metus organizavome kūrybines dirbtuvėles „Mano tautinis kostiumas“ su vaikų folkloro ansamblio „Malūnėlis“ dalyviais. Ansamblio dalyviai kantriai, kruopščiai dirbo prie savo tautinio kostiumo paveikslų.  Bendras kūrybinis darbas su vaikais bei bendravimas ir bendradarbiavimas su neformaliojo švietimo mokytojomis {meninio ugdymo ir muzikos mokymas} Daiva Andriuškiene ir Ona Deniušiene suteikė daug žinių, pasitikėjimo, kūrybinės, vidinės laisvės ir išskirtinumo.
Dviejų mėnesių darbo rezultatas papuošė darželio galeriją. 
„Bitučių“ grupės išleistuvės
 Gegužės 25 d. „Bitučių“ grupėje vyko vaikų ir tėvų pramoga  lopšelio-datželio sode „Aš buvau pipiras ...“ . Kiškis Piškis (auklėtoja Saulė Stancevičienė) kvietė visus žaisti, atlikti įvairias užduotis. Buvo apibendrintos visų metų įgytos žinios. Tėveliai susipažino su būsima auklėtoja.
Tikimės, kad tėveliai iš šventės išsinešė tik gerus įspūdžius.
 
Grupės auklėtojos: Ilona Sigariova, Daiva Andriuškienė
„Zur zur malūnėlis“ šventė
Saulėtą gegužės 24 d. rytą, vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ugdytiniai ir Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Šarkutis“, vadovė Daina Jarušaitienė susirinko į tradicinę „Zur zur malūnėlis“ šventę. Šventės vedėja neformaliojo švietimo mokytoja {muzikos mokymas} Ona Deniušienė pasveikino visus susirinkusius. Mažieji šokėjai suko ratelius šokdami liaudies šokius, žaidimus. Darželio vaikų folkloro ansamblio „Malūnėlis“ vaikai šoko kartu su visais šventės dalyviais.
Žemaičių krašto liaudies šokius, žaidimus pašoko ir pamokino folkloro ansamblio „Šarkutis“. Pora už poros sukosi vaikų rateliai, skambėjo muzika, margavo sijonų, prijuoščių, liemenių raštai.
Renginys buvo skirtas tautinio kostiumo metams paminėti. 
Pramoginė ekskursija
 Gegužės 23 d. vaikų lopšelio–darželio „Žvaigždutė“ „Ežiukų“ grupės vaikai, lydimi auklėtojų Nijolės Joniškienės, Saulės Stancevičienės ir auklėtojos padėjėjos Danguolės Norkienės, išvyko į Naujosios Akmenės miesto skverą ,,Vaikų pasaulis“.
Vaikai linksmai leido laiką bendraudami vienas su kitu, žaisdami judriuosius žaidimus,   komandoje ir grupelėmis. Grįžome į grupę pilni teigiamų emocijų bei įspūdžių, kuriuos perteikėme piešiniais.
„Drugelių“ išleistuvės
Gegužės 23 d. darželyje „Žvaigždutė“ lopšelio grupėje „Drugeliai“ įvyko atsisveikinimo su lopšeliu šventė.
Vaikučiai su auklėtojomis Danute ir Nijole šoko, dainavo, žaidė. Į bendrą ratelį pasikvietė ir tėvelius.
Šventės pabaigoje vaikučiai buvo apdovanoti lopšelio baigimo dokumentais – jiems įteikti    „Lopšelio baigimo diplomai“. O šventės vinimi tapo  nauja tradicija „Čiulptukų medis“ – vaikučiai su tėvelių pagalba atsisveikino – pakabino čiulptukus ir juos paliko medelyje. 
„Skambančios dūdelės-2“ koncertas
 Gegužės 19 d., vaikų l./d. „Žvaigždutė“ įvyko ilgalaikio muzikinio projekto „Skambančios dūdelės-2“ koncertas. Projekto dalyviai su mokytoju Valdu Bogavičiumi ir koordinatore Ona Deniušiene parengė muzikinę programėlę tėveliams ir svečiams. Koncertą papuošė buvę muzikinio projekto ,,Dul dul dūdelė -3“ ugdytiniai Loretis ir Rytis, muzikos mokytojas Algis Gulbinas. Darželio ugdytinė „Tramtatulis 2017“ dalyvė, Ugnė Žiulpaitė, papasakojo tarmiškai sakmę ir lietuvių liaudies pasaką apie paukštelius. Muzikos mokyklos direktorė, Irina Mikulevič, pasidžiaugė vaikų muzikiniais gebėjimais ir penkioliktus metus gyvuojančiu bendravimu ir bendradarbiavimu su ikimokykline įstaiga. Visų projekto dalyvių rankutėse pražydo tulpių žiedai ir muzikos mokyklos padėkos raštai. Darželio l. e. direktorė, Rasa Dagelienė, padėkojo projekto vykdytojui, muzikos mokytojui Valdui Bogavičiui už projekto įgyvendinimą vaikų darželyje.
Apie projekto svarbą ir ankstyvąjį muzikinį instrumentinį ugdymą tėveliai išsakė anketose.
Ekskursija į mini Zoo „Alpakų ūkį“
 Gegužės 18 d. lopšelio–darželio „Žvaigždutė“ priešmokyklinukai – „Gandriukų“ ir „Voveriukų“ grupių ugdytiniai, lydimi auklėtojų B. Intienės ir J. Badaukienės, vyko į pažintinę kelionę – „Alpakų ūkį“, kuris yra Šiaulių raj. Dargaičių kaime. Vaikus pasitiko maloni ūkio šeimininkė. Ji aprodė savo ūkį ir papasakojo apie jo gyventojus. Vaikai galėjo gėrėtis ir net padraugauti su mielomis alpakomis, lamomis, triušiukais, šinšilais, linksmuoliais ožiukais, išdykėliais asiliukais, išmintingu arkliuku ir didžiuliais kupranugariais.
Ši kelionė ir pažintis su neįprastais gyvūnais vaikams paliko neišdildomus įspūdžius, gerus prisiminimus, kuriais jie ilgai dalinosi tarpusavyje,  pasakojo tėveliams.
Jubiliejinis koncertas
 Gegužės 17 d., vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ugdytinių mišrus vokalinis ansamblis dalyvavo šventiniame jubiliejiniame dvidešimtpenkmečio koncerte socialinių paslaugų namuose. Ansamblio mažieji dainorėliai dainavo, šoko, grojo ir išsakė gražiausius žodžius visiems darbuotojams.
Jubilieijaus proga visą socialinių paslaugos namų bendruomenę pasveikino Rasa Dagelienė ir padėkojo už gražų bendravimą ir bendradarbiavimą įgyvendinant įvairius projektus.
Sportinė pramoga lauke
 Norėdami, kad vaikas užaugtų sveikas, turime nepamiršti, kad jam reikia daug judėti. Vaikui būdingas didelis judėjimo poreikis ir tai turi būti skatinama. O jei judri veikla vyksta kartu su bendraamžiais, tai jis ne tik stiprės fiziškai, bet ir patirs teigiamų emocijų.
Todėl vykdydami grupės projektą „Augsiu sveikas ir žvalus“, „Ežiukų“ grupės auklėtojos Saulė Stancevičienė, Nijolė Joniškienė  ir ugdytinai, pasikvietė į svečius lopšelio-darželio „Atžalynas“ „Girinukų“ grupės vaikus ir auklėtoją Aureliją Rimkuvienę.
Sportinė pramoga vyko lauke, paruoštoje judėjimo erdvėje. Po komandų prisistatymo, ugdytiniai kartu mankštinosi, žaidė žaidimus, lenktyniavo estafetėse. Vaikai patyrė džiaugsmą ir daug įspūdžių.
Sportuoju su šeima
 Gegužės 15 d. „Saulėtekio“ progimnazijos sporto salėje susirinko darželio priešmokyklinukai ir jų šeimos nariai, kur vyko pavasario sveikatos renginys „Sportuoju su šeima“.
Jos metu visi linksmai praleidome laiką, varžydamiesi estafetėse, žaisdami judrius žaidimus.
Ekskursija į Ventos regioninį parką
 2017 m. gegužės 11 d. „Gandriukų“ ir „Voveriukų" priešmokyklinių grupių vaikai su grupių auklėtojomis lankėsi Ventos regioninio parko lankytojų centro ekspozicijoje. Mažuosius pasitiko ir ekspoziciją parodė (vyriausias kraštotyrininkas) Justas Teišerskis ir (vyr. ekologas) Nerijus Gudmonas.
Vaikai turėjo galimybę pamatyti dinozaurų maketus, prisiliesti prie akmeninių fosilijų, šiuolaikinių technologijų dėka pamatyti gyvūnus, paukščius ir išgirsti jų balsus. Pasižiūrėti teršiamos gamtos vaizdus, rūšiuoti atliekas. Išgirsti apie įžymius krašto žmones. Vaikai grįžo su dovanomis. O svarbiausia liko daug įspūdžių.
Kamuolio diena 2017
 Šaltą gegužės 10-osios rytą l/d „Žvaigždutė“ ugdytiniai į darželį skubėjo nešini spalvingais kamuoliais. Visus į bendrą mankštą pakvietė „Boružėlių“ grupės auklėtoja Alina Pivanovičienė. Skambant nuotaikingai muzikai mankštinosi 8 grupių ugdytiniai (122 vaikai) ir jų auklėtojos.
Po mankštos grupių aikštelėse vaikai mėtė, spardė kamuolius, žaidė žaidimus. Nuotaika buvo puiki.
Ekskursija į muzikos mokyklą
 Vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ muzikinio projekto „Skambančios dūdelės – 2“ dalyviai, gegužės 9 d. lankėsi Naujosios Akmenės muzikos mokykloje. Ugdytiniai susipažino su muzikos instrumentais. Sužinojo ir įsiminė jų pavadinimus, klausėsi skambančių: akordeono, smuiko, fleitos, kanklių, birbynės, tūbos, trombono, saksofono garsų. Muzikos mokyklos direktorė, Irina Mikulevič, muzikinio projekto „Skambančios dūdelės – 2“ vyr. muzikos mokytojas Valdas Bogavičius papasakojo vaikams apie visus muzikos instrumentus.
Sugrįžę į darželį projekto dalyviai piešė labiausiai patikusį muzikos instrumentą.
Vaikų šaškių varžybos
 2017 m. gegužės 4 d. Akmenės rajono Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyko rajono ikimokyklinių įstaigų vaikų šaškių varžybos. Jose dalyvavo keturi mūsų darželio ugdytiniai: berniukai D. Šimas – laimėjo trečią vietą, A. Simutis – laimėjo ketvirtą vietą ir mergaitės A. Laurinaitytė ir G. Garusckaitė, kurios taip pat labai atkakliai varžėsi dėl prizinių vietų.
Kūrybinės raiškos savaitė
 Paskutinė balandžio savaitė – kūrybinės raiškos savaitė. Šią savaitę, vaikai, buvo pakviesti į kino filmą „Pakalikai“. Į kiną vaikai buvo įleisti su pačių nuspalvintais kino bilietais. Susėdę į vietas, vaikai žiūrėjo nuotaikingą ir įvykių pilną kino filmą.
Sulaukėme ir svečių – kanklininkų iš muzikos mokyklos. Jie stebino gražiomis melodijomis.
26 d. vyko priešmokyklinių grupių vaikų atrenkamasis šaškių turnyras į rajono šaškių turnyrą. Atrinkti dvi mergaitės ir du berniukai atstovauti darželį rajoniniame turnyre.
Visą savaitę vaikai piešė, kūrė įvairias istorijas.
Akcija „Darom – 2017“
 „Darom” arba „Let's do it World“ – tarptautinė organizacija, kuri vienija 113 pasaulio valstybių. Šiai dienai, Lietuva yra sukaupusi didžiausią patirtį visame pasaulyje organizuojant masines aplinkos tvarkymo talkas.
Idėjos autoriai – estai, tačiau Lietuva buvo, viena iš pirmųjų šalių, kuri prisijungė prie šio judėjimo. DAROM akcija yra vienas didžiausių renginių Lietuvoje, kuris atkreipia dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, bet skatina savanorystės, socialinio atsakingumo ir pilietiškumo jausmus.
Akcija „Darom“ Lietuvoje pirmą kartą startavo 2008 m. pavasarį. Pirmoji „Darom“ akcija sužadino pilietinę visuomenės atsakomybę bei „išlaisvino“Lietuvą nuo daugiau nei 500 tonų atliekų.
Kiekvienais metais vaikų l/d „Žvaigždutė“ taip pat prisideda prie organizuojamų „Darom“ akcijų. Akcija „Darom – 2017“ ne išimtis. Balandžio 24 d. grupių ugdytiniai l/d „Žvaigždutė“ teritorijoje, žaisdami prisidėjo prie aplinkos išsaugojimo švarindami savo grupių aikšteles. Ugdytiniai po akcijos į grupes gįžo su šypsena ir pilni įspūdžių.
Metodinė savaitė
 Balandžio 18-21 d. įstaigoje vyko metodinė savaitė, kurios metu pedagogės dalijosi gerąja darbo patirtimi, keitėsi naujomis idėjomis. Atviras veiklas rodė O.Deniušienė, N.Joniškienė, D.Pleikienė, A.Pivanovičienė. pranešimus skaitė O.Deniušienė ir G.Butkienė.
Džiaugiamės , kad pedagogės aktyviai keičiasi patirtimi, naujais metodais, negaili patarimų ir švelnios kritikos viena kitai.
Margutis rieda – vaikai pagaut jį bėga
 Balandžio 18 d.  rytmetį vaikai su savo margučiais sugužėjo į darželio salę. Čia juos aplankė ir šventę vedė pagrindiniai šventės personažai: Kiškių šeimyna (auklėtojos Saulė Stancevičienė, Birūta Intienė ir Jūratė Badaukienė).
Šventės metu vaikai dainavo, grojo, šoko ir žaidė vadovaujami neformaliojo švietimo mokytojos {muzikos mokymas} Onos Deniušienės. Salėje vaikai papuošė medelius margintais margučiais.
Vaikų laukė šventės siurprizas – kiškių pyragas su uogiene.
Sukosi rateliai, šoko ir tėveliai
 Balandžio 12 d. folkloro ansamblio „Malūnėlis“ vaikai pakvietė tėvelius į pažintinę, edukacinę vakaronę. Tėveliai pamatė senovinius buities eksponatus duonelei kepti. Vakaronės programoje vaikai apdainavo ilgą rugelio kelią. Skambėjo muzika, sukosi rateliai, šoko vaikai su tėveliais. Vakaronėje grojo ilgalaikių muzikinių projektų dalyviai Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklių ansamblis ,,Akmenėlė“ mokytojai: Loreta Rimkuvienė, Valdas Bogavičius.

Savaitė „BE PATYČIŲ“
 Savaitė „BE PATYČIŲ“ buvo gausi įvairių netradicinių veiklų. Įstaigos ugdytiniai kalbėjo apie draugystę, modeliavo draugystės sunkumų išeitis, žiūrėjo senosios animacijos filmukus, juos aptarė, piešė kūrybinius darbelius tema „Šypsokis ir draugauk“.

Kovo 24 d. įvyko tradicinis draugystės rytmetis „Ranką duok ir nusišypsok“. Tai renginys skirtas priešmokyklinio ugdymo vaikams. Šiemet renginyje dalyvavo Akmenės rajono ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinukai ir pedagogės. Papilės „Kregždutės“, Ventos „Berželio“, Akmenės „Gintarėlio“, Kruopių ir Naujosios Akmenės „Žvaigždutė“ ugdytiniai žaidė draugystės ratelius, deklamavo eilėraščius apie draugystę, pasidalino dovanomis su naujais draugais.

Renginio vedančioji Irena Daščiorienė padovanojo visiems vaikams draugystės apyrankes ir palinkėjo sėkmės mokykloje.

RYTMETIS ŽEMĖS DIENAI PAMINĖTI
 Kovo 20 d. darželyje įvyko tradicinis Pasaulinės Žemės dienos paminėjimo rytmetis – „Po medžių ir paukščių sparnais“. Vaikai rinkosi į salę, kurioje skambėjo pavasariniai garsai, stebėjo ekrane Lietuvos gamtos vaizdus. Ugdytiniai sveikino Žemę gražiais žodžiais, dainomis, šokiais, klausėsi pasakos.
Darželio ugdytiniai grupėse kalbėjo apie šiukšlių daromą žalą gamtai, aplinkai. Sužinojo apie atliekų rūšiavimo naudą, mokėsi teisingai rūšiuoti. Norėdami geriau įsimint, vaikai atliko įvairias užduotis. Žiūrėjo mokomuosius filmukus apie šiukšlių rūšiavimą.
Darželio grupės ugdytiniai pasižadėjo nešiukšlinti, saugoti, rūšiuoti kartu su tėveliais ir auklėtojomis šiukšles, mylėti ir saugoti gamtą.
Rytmetį vedė auklėtoja R. Borusevičienė ir meninio ugdymo mokytoja O. Deniušienė.
Išvyka į „Saulėtekio“ progimnaziją
Kovo 16 d. priešmokyklinukai: „Ganriukų“ ir „Voveriukų“ grupės ugdytiniai, lankėsi Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje. Ekskursijos tikslas – susipažinti su mokyklos aplinka: klase, biblioteka, sporto sale. Vaikai atliko užduotis, žaidė sportinius žaidimus kartu su ketvirtokais. 
Išvyka į Latviją
Kovo 15 d. vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Gandriukų“, „Ežiukų“ ir „Voveriukų“ grupių ugdytiniai, lydimi auklėtojų Irenos Daščiorienės ir Jūratės Badaukienės dalyvavo Aucės miesto ikimokyklinių įstaigų sporto šventėje. Mažuosius ugdytinius maloniai pasitiko mūsų draugai iš Aucės miesto lopšelio-darželio „Vecause“. Vaikai dalyvavo sportinėse varžybose ir laimėjo trečią vietą. Buvo įteiktas diplomas ir taurė.
Draugų ir šventės organizatorių, ugdytiniai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis. Grįžome pilni įspūdžių ir su gera nuotaika. 
Pilietinė iniciatyva „Gyvasis tautos žiedas“
Naujosios Akmenės miesto lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikučiai ir auklėtojos įsijungė į pilietinę iniciatyvą „Gyvasis tautos žiedas“, skirtą Kovo 11 d. paminėti. Šventę pradėjome giedodami Lietuvos himną.
Folklorinio ansamblio „Malūnėlis“ vaikučiai su vadove Ona Deniušiene inscenizavo duonos kelią. Koncerto pabaigoje visus pavaišino šviežiai kepta rugine duona. Renginį užbaigėme sustoję į gyvąjį žiedą, kurį sujungė auklėtojos Irenos Daščiorienės megzta vėliava-šalikas.
Už dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje, lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ gavo padėką. 
,,Malūnėlis“ šoka ir dainuoja
 Kovo 10 d. Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje–darželyje ,,Žvaigždutė“ įvyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimas, skirtas Lietuvių kalbos dienoms, Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams paminėti. Vaikų folklorinis ansamblis ,,Malūnėlis“ parengė naują edukacinę – pažintinę koncertinę programą – ,,Duonos riekelėje – žemkenčio kelias“. Mažieji darželinukai pamatė rugelio varpas, senovinį pakulinį maišą, spragilą rugiams kulti, pilną sėtuvę rugių, ąžuolinį duonkubilį ir geldą duonai užmaišyti, ližę duonai pašauti į pečių, rėtį miltams sijoti, senovinius apavus: nagines ir klumpes. Ansamblio dalyvių išraiškingai atlikta pasakomoji ir dainuojamoji tautosaka, lietuvių liaudies dainelės ir žaidimai, nupiešė ilgą ruginės duonelės kelią.
Esame dėkingi Klykolių bendruomenės pirmininkei Antaninai Plienienei ir edukacinės programos vedėjui Domui Plienui už galimybę pamatyti senovinius buities eksponatus
Rajoninis konkurso etapas – ,,TRAMTATULIS 2017“
 Kovo 3 d. Akmenės rajono savivaldybės kultūros centre įvyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas ,,Tramtatulis 2017“, rajoninis etapas.
Mažosios pasakorės Vakarė Simutytė, Ugnė Žiulpaitė ir dainininkas  Mantas Kontrimas iš Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ tarmiškai dainavo, sekė pasakas ir sakmes. Komisija išrinko Ugnę Žiulpaitę į regiono turą, kuris įvyks Telšiuose.
Konkursui ugdytinius paruošė priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Jūratė Badaukienė ir meninio ugdymo mokytoja ekspertė Ona Deniušienė

„Aš saugus, nes žinau“
 Kovo 3 d. lopšelyje-darželyje vyko viktorina „Aš saugus, nes žinau“ (priešmokyklinėms grupėms). Jos metu vaikai kalbėjo, analizavo galimus pavojus savo aplinkoje: nesėdėti ar žaisti ant palangės prie atdaro lango, nebendrauti su nepažystamais ir jų neįsileisti į namus, nežaisti prie gatvės ar gatvėje, gerti vaistus tik suaugusiam duodant, neragauti nežinomų skysčių ar produktų, nors jie ir gražiai įpakuoti ir t.t. Prisiminėme pagalbos telefoną ir kokiais atvejais reikia juo skambinti. Akcentuota, kad vaikai turi žinoti savo vardą, pavardę ir namų adresą. Žaidėme judrų žaidimą „Mašinos į garažą“ (į nurodytos spalvos lankus sudėti tokios pat spalvos mašinas).  Ugdytiniai atsakinėjo į klausimus, užbaigė posakius. Viktoriną vainikavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Gražinos Bogdelienės įteiktos knygutės ir auklėtojos Jolitos Šimkienės gaminti medaliai „Šviesoforiukai“.

,,Šokim, trypkim, žiemą išvarykim“
 Vasario 28 d. nuo pat ryto lopšelio-darželio grupėse šurmuliavo persirengėliai. Po kurio laiko visi persirengėliai susirinko darželio salėje, kur juos aplankė pagrindiniai šventės personažai: Kanapinis ir Lašininis (auklėtojos: Daiva Andriuškienė ir Alina Pivanovičienė). Prasidėjo kova, lenktynės tarp Kanapinio ir Lašininio, kuriose aktyviai dalyvavo vaikai, auklėtojos – persirengėliai. Salėje skambėjo muzika, persirengėliai vadovaujami Gaspadinės (muzikos mokytojos Onos Deniušienės) šoko, dainavo, skandavo: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Lenktynes laimėjo Kanapinis. Šventės dalyvių laukė siurprizas – darželio šeimininkių kepti blynai.
GRIPUI – NE!
 Permainingi orai yra tikras išbandymas kiekvieno sveikatai. 2017 m. sausio – vasario mėn. Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Biuras) paskelbė konkursą, sukurti ketureilį apie gripą, siekiant padėti visuomenei pasipriešinti gripui. Labai džiaugiamės, kad Naujosios Akmenės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikai, tėveliai, darbuotojai aktyviai įsijungė į eilėraščių kūrimą bei buvo aktyvūs ir kūrybingi. O „Gandriukų“ 5 grupės auklėtinis Domas Mockus laimėjo garbingą II vietą ir buvo apdovanotas Biuro įsteigtu prizu bei padėkos raštu.
Mes – Lietuvos vaikai
 Vasario 15 d. Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“ įvyko šventinis rytmetis Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Su gimtadienio švente pasveikinti atvyko darželio ugdytiniai ir pedagogės iš Latvijos Respublikos Aucės miesto. Skambiais žodeliais, eilėraščių posmeliais mažieji darželinukai deklamavo apie gimtinę, tėviškėlę, gražią Lietuvėlę. Svečių deklamuojami eilėraščiai skambėjo lietuvių ir latvių kalba. Tai buvo gražiausia draugų  dovana. Muzikinio projekto ,,Skambančio dūdelės - 2“ vaikai grojo lietuvių liaudies daineles. Žaidžiant ir šokant lietuvių liaudies šokius ,,Malūnėlis“, ,,Šiaučius“ ir dainuojant dainelės apie saulutę, mamytę, tėvelį, broliuką ir sesutę vaikų veidukuose spindėjo šypsenėlės. Visų širdelės pajuto, kad čia ir dabar tau dainuojam ir šokam – Lietuva.

„Atmintis gyva, nes liudija“
Darželio bendruomenė prisijungė prie respublikinės pilietinės akcijos „,Atmintis gyva, nes liudija“, skirtos Laisvės gynėjų dienai. Grupių languose sužibo žvakutės. Vyresniojo amžiaus vaikų auklėtojos ugdytiniams pasakojo tų dienų įvykių prisiminimus. Priešmokyklinio ugdymo vaikai žiūrėjo dokumentinę filmuotą medžiagą, klausė grupės draugų Beno ir Eimanto pasakojimo apie senelio dalyvavimą 1991 metų sausio įvykiuose Vilniuje prie televizijos bokšto.
Atsisveikinimas su Kalėdų eglute
Sausio 6 d. lopšelio-darželio ugdytiniai, bendruomenė, tėveliai atsisveikino su Kalėdų eglute. Sugužėjo visi į salę pasipuošę nykštukų kepuraitėmis. Prie eglutės juos pasitikęs nykštukas (meninio ugdymo mokytoja Ona Deniušienė) ir atskridusi šarka (auklėtoja Saulė Stancevičienė) kvietė vaikus dainuoti daineles, šokti ir žaisti ratelius, deklamuoti eilėraščius. Kalėdų seneliui smalsioji šarka surinko vaikų rašytus, pieštus padėkos laiškus. Nykštukas ir vaikai atsisveikino su Kalėdų eglute.
Kalėdų belaukiant
Naujosios Akmenės vaikų lopšelio darželio „Žvaigždutė“ interjero kūrybinė grupė, kuriai vadovauja auklėtoja D. Andriuškienė prieš kalendorines šventes aptaria įstaigos interjero puošybos detales.
Tradiciškai gruodžio pradžioje įstaigos bendruomenė siūlo idėjas kaip papuošti įstaigą šventėms. Šiemet iš idėjų banko buvo „pasiimta“ besmegenių tema. Į įstaigos puošybos kūrybinius ieškojimus įsijungė visa bendruomenė. Esame dėkingi ugdytinių tėveliams, kurie gamino dekoracijas, jas dovanojo įstaigai.
Eglutės įžiebimo šventė
Gruodžio 16 dieną lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikai, pasipuošę nykštukų kepuraitėmis, rinkosi į salę įžiebti Kalėdų eglę. Garsiai plodami sutiko senį besmegenį ( auklėtoja N. Joniškienė) ir kiškutį ( auklėtoja S. Stancevičienė). Senis besmegenis atnešė laišką ir stebuklingą ledo lazdą nuo Kalėdų senelio. Skambia dainele, nuotaikingu šokiu, žaidimais, bei mažųjų projekto dalyvių atliktu kūrinėliu (mokytojas V. Bogavičius) Kalėdų eglutė buvo įžiebta.
Išvyka prie gatvės
Lapkričio pabaigoje darželyje vyko rudens sporto ir sveikatos savaitė. Jos metu vaikai ne tik sportavo, diskutavo apie sveiką mitybą, gvildeno ATP programą taip pat vyko pokalbiai apie vaikų saugumą bei saugų eismą. Priešmokyklinių grupių – „Gandriukų“ ir „Voveriukų“ vaikai su savo auklėtojomis B.Intiene ir J.Badaukiene, išsiruošė į ekskursiją prie judrios Respublikos gatvės. Ten jų laukė viešosios tvarkos ir eismo poskyrio vyr. specialistas L.Balčiūnas. Jis maloniai vaikams papasakojo apie saugų eismą, atsakinėjo į pateiktus klausimus, mokė, kaip saugiai pereiti gatvę. Vaikams šis susitikimas paliko daug įspūdžių ir buvo labai naudingas.
Sveikatos savaitė „Bitučių“ grupėje
Jau tapo tradicija kasmetinėje rudens sveikatos savaitėje sveikos mitybos dieną „Bitučių“ grupėje kartu su tėveliais pagaminti sveikų patiekalų iš daržovių ir vaisių. Darbas vyko sparčiai: vienos mamos su vaikučiais plovė daržoves ir vaisius, kitos gamino vaisių salotas, trečios - spaudė sultis.
Pasiserviravę stalą, susėdome ir vaišinomės sveikuoliškais patiekalais, šnekučiavomės, dalinomės patirtimi bei rūpesčiais. Namo tėveliai išėjo geros nuotaikos, artimiau susipažinę.
Adventas
Lapkričio 30d. Adventinis vakaras darželyje prasidėjo rimtyje ir susikaupimo dvasioje. Salėje skambėjo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos mokytojos L. Rimkienės kanklininkių muzikos garsai. Vaikai dainavo dainas, žaidė adventinius žaidimus. Klausėsi adventinio vainiko prasmės. Užsidegę adventines žvakutes kiekvienas išsinešė dalelę šio vakaro jaukumo, gėrio.
Rudens sveikatos savaitė
Paskutinę lapkričio savaitę darželyje vyko pokalbiai-diskusijos apie sveikos mitybos svarbą sveikatai. Vaikučiai drauge su savo auklėtojomis analizavo sveiko maisto piramidę, aiškinosi kokie produktai naudingi, kokių reikia vartoti saikingai, o kokių verčiau vengti. Ta pačia tema kalbėjo ir sveikatos priežiūros specialistė G. Bogdelienė. Grupėse vaikai gamino ir degustavo sveikuoliškus patiekalus. Šaunu, kad „Bitučių“ grupės vaikų mamytės prisidėjo prie šios gražios iniciatyvos. „Gandriukų“ ir „Voveriukų“ grupių ugdytiniai lankėsi darželio virtuvėje kur susipažino su aplinka, kurioje gaminamas maistas. Vaikams įdomu buvo stebėti virėjų darbą, pamatyti didžiulius puodus ir kitą įrangą.
Talentai darželyje
Kūrybinės raiškos savaitė „Mažieji talentai“ mūsų darželinukams suteikė daug malonių akimirkų. Visose darželio grupėse vaikus aplankė mėgstamiausių pasakų herojė – princesė (auklėtoja Daiva Andriuškienė) ir linksmoji „muzika“ (meninio ugdymo mokytoja Ona Deniušienė).
Kūrybinėse dirbtuvėlėse auklėtojos su vaikais piešė įvairia technika, ruošė ir puošėsi drabužėlius spektakliams. Meninio ugdymo mokytoja supažindino su vaikiškų, netradicinių muzikos instrumentų gamyba, jų skambesiu.
Mažųjų talentų koncerte mažieji artistai inscenizavo ir vaidino trumpas pasakaites ir eilėraščius, dainavo ir grojo vaikiškais muzikos instrumentais.
Į kūrybinę muzikos ir teatro dieną atvyko Naujosios Akmenės kultūros centro jaunimo teatro studija „Devynetukas“ aktoriai, režisierė Andrėja Gričiutė. Naujosios Akmenės muzikos mokyklos liaudies instrumentų klasės mažieji atlikėjai su mokytoju Algiu Gulbinu.
Darželio dailės galeriją papuošė vaikų nupiešti spalvoti, dideli paveikslai. Taip pamažu skleidžiasi mažieji talentai.
Po draugystės saule
Gražus bendravimas ir bendradarbiavimas su Latvijos respublikos Auces miesto „Vecauce“ vaikų darželiu.
Š. m. lapkričio 17 dieną šventiniame koncerte, skirtame Latvijos nepriklausomybės dienai paminėti, dalyvavo Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priešmokyklinių grupių mišrus vokalinis ansamblis. Viso renginio metu vyravo džiugi, šilta, draugiška aplinka, gera nuotaika ir visus nustebinęs šventinis siurprizas. Po koncerto priešmokyklinių grupių auklėtojos Birutė Intienė ir Jūratė Badaukienė su vaikais svečiavosi darželio grupėse, žaidimų kampeliuose ir įsiamžino draugystės nuotraukoje.
Išvyka į savivaldybę
Rugsėjo 23d. vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Ežiukų“ grupės vaikai, lydimi auklėtojų Saulės Stancevičienės, Nijolės Joniškienės ir auklėtojos padėjėjos Rūtos Marcikonienės lankėsi Akmenės rajono savivaldybėje. Išvykos tikslas- susipažinti su rajono mero darbu.
Mažuosius ugdytinius maloniai sutiko savivaldybės administracijos bendro skyriaus sekretorė-referentė Ingrida Norbutaitė ir pasiūlė pradėti ekskursiją nuo savivaldybės didžiosios posėdžių salės.
Vaikai turėjo puikią galimybę pasijusti tikrais Tarybos nariais: sėdėti tarybos narių kėdėse prie mikrofonų, bendrauti, diskutuoti, balsuoti. Buvo norinčių pasisakyti iš tribūnos.
Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas vaikams suprantamai paaiškino, supažindino su mero darbo specifika, svarba, atsakomybe.
Meras vaikams parodė savo kabinetą, kuriame dirba. Ugdytiniai smalsiai apžiūrėjo patalpą, pastebėjo joje esančias vėliavas, pasėdėjo mero kėdėje prie darbo stalo.
Vitalijus Mitrofanovas įteikė vaikams ženkliukus su Naujosios Akmenės miesto vaizdais ir apyrankes simbolizuojančias meilę savo kraštui.
Mažieji ugdytiniai ir pedagogai merui padovanojo „Ežiukų“ grupės simbolį su savo vardais. 
Grįžę iš išvykos, vaikai dalinosi įspūdžiais, piešė piešinius.
„Ir šypsos mums duona“
„Kiškučių“ grupės ugdytiniai visą savaitę kalbėjo apie duonos kelią nuo lauko iki stalo. Vaikai buvo supažindinami su javų auginimu, grūdų įvairove, ūkininko darbu, priminta, kad privalu visada pagarbiai elgtis su duona.
Ugdytinius labai nudžiugino žinia, jog eisime į svečius pas „Boružiukus“ stebėti, kaip kepama duona namuose. Auklėtoja A. Pivanovičienė papasakojo vaikams, kokių produktų reikia norint išsikepti duonos. Ugdytiniams labai smalsu buvo pamatyti, kaip duonkepė maišo duoną. Visi nekantriai laukė, kada iškeps duona ir galės jos paragauti.
„Kiškučių“ grupės vaikų tėveliai buvo pakviesti dalyvauti meninėje veikloje „Rudenėlis mano akimis“. Meninio ugdymo mokytoja O. Deniušienė pakvietė vaikus padainuoti, kartu pašokti su tėveliais. Vaikai minė mįsles, žaidė. Renginio pabaigoje vaikai su tėveliais vaišinosi iškepta duona. Kasdien tegul šypsos mums kvepianti duona!
Olimpinės viltys
Naujosios Akmenės vaikų lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ „Ežiukų“ grupės vaikai su auklėtojomis Saule Stancevičiene ir Nijole Joniškiene dalyvavo Naujosios Akmenės vaikų lopšelio – darželio „Atžalynas“ „Kiškučių“ grupės nuotaikingame renginyje „Olimpinės viltys“. 
Ugdytiniai parodė greitį, vikrumą, rankos tvirtumą, taiklumą, linksmai praleido rytmetį gryname ore. Veiduose švytėjo gera nuotaika, nusiteikimas judėti ir lenktyniauti.
Akimis mes matome, jaučiame, mylime, kalbame...
PSO antrąjį spalio ketvirtadienį pasaulinė regėjimo diena, kurios tikslas didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus, aklumą, taip pat skatinti visus rūpintis savo akimis.
Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Bogdelienė su vaikais mankštino akytes, darydami įvairius pratimėlius. Vaikai bandė pajausti, ką reiškia nieko nematyti, ir kokie laimingi matydami draugą, žaislą, saulę. Visi pajautėme ir supratome sveikų akyčių svarbą.
Linkime saugoti savo sveikatą ir sielos veidrodį – akis.
Rudenėli, kas gi tavo pintinėlėj?
Kūrybinė raiškos savaitė šurmuliavo visame darželyje. Tėvai su vaikais nešė, vežė didžiausias užaugintas daržoves į parodą „Moliūgų miestelis“. Margaspalviai rudens lapeliai sugulė vaikų piešinėliuose ir papuošė darželio dailės galeriją.
„Linksmasis baravykas“ (auklėtoja Alina Pivanovičienė) ir „Dėdė Rudenėlis“ (meninio ugdymo mokytoja Ona Deniušienė) aplankė visus darželio vaikučius. Salėje skambėjo linksmos dainelės, visi šoko, žaidė. Su visomis daržovėmis ir vaisiais vaikai susipažino smagurių mugėje. 
„Futboliuko žvaigždė“
Spalio 6 dieną „Gandriukų“ grupės ugdytiniai ir jų auklėtoja B. Intienė dalyvavo Akmenės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų futbolo turnyre „Futboliuko žvaigždė“. Vaikai šauniai gynė savo darželio garbę. Visi mažieji futbolo turnyro dalyviai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais, bei simbolinėmis dovanėlėmis – „Futboliuko“ lipdukais.
Asistento diena
Spalio 6 dieną Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ svečiavosi Akmenės rajono apskritojo stalo  jaunimas. Gimnazistai  susipažino su ikimokykline įstaiga, stebėjo meninio ugdymo mokytojos muzikos valandėles salėje ir auklėtojų veiklą grupėse. Būsimieji studentai atsakingai ruošiasi pasirinkti profesiją.
Tarptautinė mokytojų diena
Tarptautinės mokytojų dienos proga „Gandriukų“ grupės ugdytiniai pasveikino auklėtojas skambia dainele, nuotaikingu šokiu,  žaidimu, instrumentine muzika ir padėkojo už atiduotą meilę, rūpestį, šilumą.
„Rudens kermošius 2016“
Spalio 1 dieną Naujojoje Akmenėje L. Petravičiaus aikštėje šurmuliavo smagus tradicinis rudeninis kermošius. 
Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priešmokyklinio ugdymo „Gandriukų“ grupės vaikai, skambant linksmai muzikai šoko nuotaikingą šokį „Baravykas“. Į šventę vaikus atlydėjo tėveliai, grupės auklėtoja Birutė Intienė, meninio ugdymo mokytoja Ona Deniušienė.
Europos judrioji savaitė
Rugsėjo 16-22 dienomis mūsų įstaigos bendruomenė jau antrą kart prisijungė prie Europos judriosios savaitės renginių. Visų grupių ugdytiniai drauge su savo auklėtojomis, auklėtojų padėjėjomis ir kitais darželio darbuotojais dalyvavo visuotinėje bendruomenės mankštoje.
Įgyvendindami savivaldybės finansuojamą projektą „Aš turiu dviratuką“ suorganizavome sporto pramogą miesto stadione. Joje dalyvavo visų miesto darželių priešmokyklinukai ir jų šeimų nariai. Renginiui dirigavo šaunioji piratų pora Renė ir Alis (I. Daščiorienė ir A. Pivanovičienė).
„Visa Lietuva šoka“
Rugsėjo 16 dieną per Lietuvą  nuūžė akcija „Visa Lietuva šoka“. Beveik 25 tūkstančius tradicinių šokių entuziastų sukvietęs renginys tik patvirtino, kad lietuviai – puikūs šokėjai, su pora ar be poros- sukasi su didžiausiu malonumu. Mūsų įstaigos bendruomenė taip pat prisijungė prie šios akcijos. Šokio ritmu sukosi „Ežiukų“, „Gandriukų“, „Voveriukų“ grupių ugdytiniai su savo auklėtojomis S. Stancevičiene, B. Intiene, J. Badaukiene, I. Daščioriene. Renginio metu visus dalyvius liaudies žaidimų mokė meninio ugdymo mokytoja O. Deniušienė.
Saulėto rugsėjo sulaukus
Rugsėjo 1-osios rytą, skambant linksmai muzikai, darželio kieme vaikučius pasitiko ir pasveikino darželio simbolis – Žvaigždutė (meninio ugdymo mokytoja Ona Deniušienė). 
Nuotaikingomis  šypsenėlėmis – lipdukais pasipuošė visi vaikai, o linkėjimai „Jūsų ir mūsų“  nuspalvino šventinį susitikimą. Papuoštose grupėse vaikų laukė  spalvoti balionai, žaidimai, siurprizai-dovanėlės. Vaikų aikštelėse visi pasidžiaugė naujais, spalvingais žaidimų įrengimais. 
0 : skaičius iš viso