Mūsų akimirkos
Eglutės įžiebimas
 Gruodžio 15 d. popietę l/d „Žvaigždutė“ ugdytiniai sugužėję į salę sutiko Nykštuką (vyr. auklėtoja B.Intienė). Jis vaikams papasakojo, kad sapnavo gražų sapną, kuriame gražuolė Fėja jam perdavė laišką. Nykštukui buvo liūdna, nes tai buvo sapnas. Vaikai pradžiugino Nykštuką, nes atrado laišką. Visi kartu perskaitę jį sužinojo, kad Fėja siūlo išvysti stebuklą, bet prieš tai reikia įveikti 5 užduotis. Vaikai nutarė padėti Nykštukui – šoko, dainavo, minė mįsles apie žiemą, taip įvykdė visas užduotis. Ir galiausiai Fėjos siųstos burtų lazdelės ir burtažodžio pagalba visi išvydo stebuklą – įsižiebė Kalėdų Eglutė.
Atsisveikindamas Nykštukas padėkojo vaikams, palinkėjo gražių švenčių, išsvajotų dovanų iš Kalėdų Senelio. Visi puikios nuotaikos grįžo į grupes, nusiteikę laukti susitikimo su Kalėdų Seneliu prie gražuolės Kalėdinės Eglutės.
 Prasidėjo Adventas – ramybės, susikaupimo ir Šv. Kalėdų laukimo metas. Svarbiausias Advento akcentas – vainikas su keturiomis žvakėmis.
Tad gruodžio 6 d. „Ežiukų“ grupės ugdytiniai, lydimi auklėtojų Saulės Stancevičienės ir Nijolės Joniškienės, išvyko į Klykolių kaimą, susipažinti, kaip gaminamos žvakės.
Vaikus labai nuoširdžiai ir šiltai priėmė Klykolių kaimo bendruomenės pirmininkė Antanina Plienienė ir jos vyras Domas Plienas. Pirmiausia ugdytiniai apžiūrėjo, susipažino su kaimo buities muziejuje eksponuojamais senoviniais daiktais.
Su vaško žvakių gamybos būdais, procesu supažindino ir parodė Domas Plienas.
Vaikai grįžo pilni gerų įspūdžių ir dovanomis – bičių medumi kvepiančiomis žvakutėmis.
 
Advento rytmetys
 Kai žemę sukausto šaltis ir ore skraido lengvos snaigės ateina žiema. O su ja ir Adventas. Adventas – ramybės, susikaupimo, gerų ir prasmingų darbų laikas. Šiemet Adventiniai rytmečiai vyko kiekvienoje grupėje. Juos vedė auklėtojos metodininkės Jūratė Badaukienė ir Irena Daščiorienė.
Močiutės seklyčioje vaikai žaidė adventinį žaidimą ,,Žąselės“, dėliojo eglės šakeles, kankorėžius, obuolius, blizgančius žaisliukus taip ,,pindami“ adventinį vainiką. Vainiko viduryje padėjo ir uždegė adventinę žvakę. Klausydamiesi ramios adventinės muzikos minė mįsles, būrėsi su šiaudais, kūčiukais. Į grupes parsinešė žvakeles, kurias prisidegė nuo vainiko adventinės žvakelės ir atvirutes su angeliukais, kurias pasikabino ant grupių durų. 
Susitikimas su Kalėdų seneliu
 Gruodžio 1 d. vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ugdytiniai: ,,Ežiukų“, „Gandriukų“, „Boružėlių“, „Kiškučių“ grupių vaikai keliavo į Naujosios Akmenės miesto aikštę prie Kalėdinės eglutės. Ten skambant muzikai ugdytinius pasitiko Kalėdų Senelis su Snieguole.
Kiekvienos grupės vaikai asmeniškai įteikė Kalėdų Seneliui laiškus, kuriuose nupiešė savo norus ir troškimus.
Gražiai pabendravę su Kalėdų Seneliu ir Snieguole, vaikai linksmai nusiteikę grįžo į grupes laukti Kalėdinių dovanų.
Rudens sveikatos savaitė
 Rudens sveikatos savaitė ,,Mano eismo ABC“ buvo skirta saugaus elgesio gatvėje įgūdžių ugdymui. Įstaiga vykdo prevencinę programą ,,Mokomės saugaus eismo“, ,,Aš saugus, nes žinau“. Grupėse vaikai diskutavo apie saugų elgesį gatvėje, kieme, darželio teritorijoje. Modeliavo įvairias situacijas su žaislais, bandė rasti saugias išeitis. Vyresniųjų grupių ugdytiniai dalyvavo viktorinoje ,,Mano eismo ABC“, kurią išradingai vedė vyresnioji auklėtoja Jolita Šimkienė.
Tėvelių bendri su vaikais pagaminti atšvaitai buvo eksponuojami parodoje ,,Atšvaitas saugo mane“.
Susitikimas su kariais savanoriais
 Lapkričio 27 d. priešmokyklinės grupės vaikai susitiko su Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 609 lengvosios pėstininkų kuopa. Ugdytiniai pamatė karių uniformą, susipažino su ženklais ir atributika, išgirdo karių pasakojimų apie ginklus, ekipuotės diržą, maistą, būtinybę sportuoti, jų pareigas, reikalavimus, taisyklių laikymąsi.
Vaikai galėjo išbandyti kario kuprinės sunkumą, užsivilkti neperšaunamą liemenę, užsidėti šalmą, atsigulti į miegmaišį. Vaikai sužinojo, jog keliauti į žygį su keliasdešimt kilogramų sveriančia kuprine ir ginklu, miegoti miške bet kokiu oru – nėra lengva ir patogu. Šis susitikimas padėjo ugdytiniams geriau pažinti Lietuvos kariuomenę, o gal ir norą užaugus būt kariu?
Miesto Eglutės įžiebimas
 Lapkričio 27 d. Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Boružėlių“ grupės ugdytiniai dalyvavo miesto eglutės įžiebimo šventėje. Šventinė nuotaika, linksmos vaikų dainuojamos dainelės „Angelo sparnas“ ir „Angelo pėdutės“ džiugino tėvelius ir aikštėje susirinkusius žiūrovus. Miesto aikštė suspindėjo, sumirgėjo įvairiaspalviais žiburėliais. Šventėje su vaikais dalyvavo grupės auklėtoja metodininkė Alina Pivanovičienė, neformaliojo švietimo mokytoja {muzikos mokymas} ekspertė Ona Deniušienė.
Fizinio aktyvumo piramidės konkursas
 Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Kiškučių“, „Ežiukų“, „Gandriukų“ , „Kačiukų“ grupių ugdytiniai noriai atsiliepė į Sveikatiados kvietimą dalyvauti fizinio aktyvumo piramidės konkurse. Vaikai piešė, kirpo, klijavo, aptarė kur kokias veiklas klijuoti, ką daro kiekvieną dieną, o ką rečiau. Vaikų darbai papuošė įstaigos Sveikatiados stendą. 

Knygelė:Padainuokim ir pašokim
 Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vaikų ir muzikos mokytojos kūryba suskamba eilėmis ir muzikos garsais. Šiltas, nuoširdus bendravimas su vaikais įkvėpia viską užrašyti žodžiais ir natelėmis. Naujoji knygelė „Padainuokim ir pašokim“ jau gyvena kartu su vaikais. Tai ir kūrybiniai-didaktiniai žaidimai, ir dainelės, ir rateliai, ir šokiai. Mažieji ugdytiniai atlikdami dainelės, žaidimus, kuria imitacinius judesius, papildo naujomis idėjomis, kurios suteikia džiaugsmo ir pasitikėjimo atliekant kūrinėlius.
Knygelė „Padainuokim ir pašokim“ papildys Respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo muzikos mokytojų repertuarą.
Dainuodami ir šokdami visada būkite linksmi ir laimingi.
Ekskursija į biblioteką
 „Ežiukų“ grupės ugdytiniai lapkričio 22 d. lankėsi Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Bibliotekos darbuotojos supažindino vaikus su gausia knygų įvairove, papasakojo, kad knygos „atkeliauja“ iš Vilniaus ir yra išdėliojamos pagal nustatytas taisykles.
Bibliotekininkė Onutė priminė vaikams, kaip reikia elgtis su knyga ir kam ji reikalinga. Paskaitė knygutę apie lokį biblioteninką. Iš stebuklingos mįslių knygos minė mįsles. Daugelį mįslių vaikai įminė teisingai.
Ačiū bibliotekos darbuotojams už šiltą ir malonų priėmimą.
„Mažieji talentai“
 Kūrybinės raiškos savaitė „Mažieji talentai“ mūsų ugdytiniams suteikė daug malonių akimirkų. Visose darželio grupėse vaikus aplankė mėgstamiausių pasakų herojus–meškiukas (logopedė Monika Dimitrevičiūtė), linksmoji „muzika“ (neformaliojo švietimo mokytoja Ona Deniušienė), spalvingoji ,,dailininkė“ (auklėtoja Daiva Andriuškienė). Auklėtojos su vaikais, stebint dailininkei, įvairia technika piešė savo grupės personažą. Neformaliojo švietimo mokytoja supažindino su nematytais vaikiškais, netradiciniais muzikos instrumentais ir jų skambesiu. Kiekvienas muzikos dienos dalyvis turėjo galimybę pagroti įvairiais instrumentais. Teatro dienos akimirkos suteikė vaikams daug džiaugsmo vaidinant mėgstamų pasakų personažus.
Mažųjų talentų koncerte mažieji artistai inscenizavo ir vaidino trumpas pasakaites, deklamavo eilėraščius, dainavo, šoko ir grojo muzikinio projekto ,,Skambančio dūdelės – 3“ dalyviai.
Darželio dailės galeriją papuošė vaikų nupiešti spalvoti, dideli paveikslai, o ten grupių įamžinti personažai. Taip pamažu skleidžiasi mažieji talentai.
,,Malūnėlis“ su tradicijomis ir papročiais
 Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ folkloro ansamblio „Malūnėlis“ dalyviai buvo išvykę į Latvijos Respublikos Aucės miesto vaikų lopšelį-darželį „Vecaucė“ organizuojamą šv. Martyno ir rudens šventę. Rudens darbų pabaigtuvės ir žiemos sutiktuvės, Lietuvoje dar minimos, kaip Ožio diena, skirtą pakviesti žiemą. Bendra kalendorinė šventė padėjo prisiminti ir įprasminti tradicijas ir papročius. Skambant latvių ir lietuvių liaudies žaidimams ir dainelėms persipynė dviejų tautų etninės kultūros formos.
Šventėje dalyvavo Aucės miesto folkloro ansamblis „Ligotne“ meno vadovė Inara Rumba, muzikos vadovė Vija Kursiete.
Ugdytinių įgytos žinios subrandins nuoširdų santykį su latvių folkloru, jo praeitimi ir dabartimi. Renginyje su vaikais dalyvavo vyresnioji auklėtoja Saulė Stancevičienė ir folkloro ansamblio vadovė Ona Deniušienė
Konferencija „Spalvos ir raštai mano krašto“
 Lietuvių liaudies išmintis sako „Paguosk drabužį vieną kartą, tave drabužis dešimtį kartų“. Lopšelio-darželio pedagogės ieškojo naujų kūrybinės raiškos būdų ir darbo formų su vaikais ir socialiniais partneriais, apibendrinant tautinio kostiumo metus. 2017 m. dar labiau įpareigojo pedagogus kuo daugiau suteikti žinių vaikams, gerai pažinti žemaičių krašto tautinius drabužius, organizuoti renginius, plenerus, kūrybines dirbtuvėles ir dalyvauti įvairiuose konkursuose.

Naujosios Akmenės vaikų l/d „Žvaigždutė“ įvyko respublikinė pažintinė – praktinė konferencija „Spalvos ir raštai mano krašto“. Pasidalinti gerąja darbo patirtimi į konferenciją atvyko Šiaulių, Joniškio, Vilniaus, Akmenės rajonų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai, logopedai, neformaliojo švietimo mokytojai {muzikos mokymas, meninis ugdymas}, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos pedagogai, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro etninės kultūros specialistas, Akmenės krašto muziejaus direktorė, vaikų folkloro būrelių vadovai.

Dalykiški, išsamūs pranešimai, metodinių priemonių parodėlė, kūrybinės dirbtuvėlės konferencijos dalyviams suteikė naujų kompetencijų. Konferencijos organizatoriai tikisi, kad ikimokyklinukai kartu su pedagogais brandins dvasinę kultūrą ir lietuvių tautines vertybes.

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“
 Spalio 26 d. „Kiškučių“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja R. Borusevičiene ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste G.Bogdeliene dalyvavo konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų gebėjimus, saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti bendradarbiavimą. Konkursas vyko Akmenės rajono Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Gintarėlis“. Skyriuje vaikus pasitiko linksmieji draugai „Pimpačkiukai“, kurie kartu žaidė, linksmino, uždavinėjo klausimus. Komandos buvo vertinamos už prisistatymą, atsakinėjo į klausimus apie sveikatą, pastabumą, atliko saugumo užduotis, „varžėsi“ tarpusavyje komandos kapitonai, lenktyniavo estafetėje „Pastatyk bokštą“.
Nors prizinės vietos nelaimėjome, tačiau grįžome su padėka, dovanomis ir pilni gerų įspūdžių,
„Sveikatiados“ bėgimo maratonas
 Naujosios Akmenės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ugdytiniai dalyvavo sveikatiados bėgimo maratone. Saulėtą spalio 20 d. rytą auklėtojos pakvietė vaikus į bėgimo maratoną. Vyresnių grupių vaikai apibėgo darželio teritoriją, o mažieji ugdytiniai ją apėjo. Vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais. Šis maratonas vaikams taip patiko, kad jie kiekvieną dieną apibėga ar apeina darželį.
„Rudenėli, kas gi tavo pintinėlėj?“
 Kūrybinės raiškos savaitė buvo spalio 9-13 d. Savaitės pradžioje vaikai buvo aplankyti grupėje su didele pintine, joje buvo įvairių medžių lapų. Vaikai išsirinko savo mėgstamo (žinomo) medžio lapus. Vaikai piešė medį, išsirinko lapus ir nuspalvino medžio lapus gražiomis rudeninėmis spalvomis bei po to antspaudavo. Visų grupių medžiai buvo skirtingi. Savaitės pabaigoje visi pasidžiaugė gražiai pasipuošusiais medžiais. Dailės galerijoje buvo surengta paroda.
Žaisdami vaikai lietuvių liaudies žaidimus susipažino su vaisiais, daržovėmis, miško gėrybėmis. Edukacinė aplinka vaikams suteikė galimybę pamatyti iš arti Rudenėlio gėrybes, paskanauti džiovintų obuolių, svarainių ir moliūgų.
Penktadienį vaikai susitiko su Dėde Rudenėliu. Kartu su juo keliavo rudens takeliu dainuodami, šokdami su spalvotais lapeliais. Rudenėlis užminė mįslių, mokė vaikus skaičiuotės, ragino valgyti kuo daugiau daržovių ir vaisių, kartu su vaikais žaidė. ,,Gandriukų“ grupės ugdytiniai pasekė ,,Daržovių pasaką“, o ,,Kiškučių“ grupės vaikai skaičiavo kartu su ,,ežiuku“ jo spygliukus. 
Visą savaitę buvo eksponuojami įstaigos bendruomenės kūrybiniai darbai, kurio tema "Zoologijos sodas".
Pažintinė ekskursija į alpakų ūkį
 Spalio 10 d. priešmokyklinio amžiaus ,,Kiškučių“ ir ,,Ežiukų“ grupės ugdytiniai, lydimi auklėtojų R. Borusevičienės ir S. Stancevičienės, vyko į pažintinę išvyką aplankyti ,,Mini Zoo“, kuris yra Šiaulių rajone Dargaičių kaime. Ugdytinius pasitiko ūkio šeimininkė, papasakojo ir parodė savo ūkį. Vaikai galėjo paglostyti meilias alpakas, lamas, pasigėrėti triušiais ir linksmais ožiukais, pamatyti nukirptas avytes ir ponius, paglostyti šinšilas ir arklį. Didelį įspūdį vaikams paliko didžiulis kupranugaris ir stručiai, asiliukų balsai. Ugdytiniai klausėsi pasakojimo apie alpakų ir kupranugarių vilną, galėjo ją paliesti, pamatė iš jos pagamintus gaminius. Ši kelionė ir pažintis su neįprastais gyvūnais buvo smagi ir pilna teigiamų emocijų, vaikai liko sužavėti.

Asistento diena
 Spalio 6 d. Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“ svečiavosi Akmenės rajono apskritojo stalo jaunimas. Gimnazistai susipažino su ikimokykline įstaiga, stebėjo meninio ugdymo mokytojos muzikos valandėles salėje ir auklėtojų veiklą grupėse. Būsimieji studentai atsakingai ruošiasi pasirinkti profesiją.

Tarptautinė mokytojų diena
 Tarptautinės mokytojų dienos proga ,,Ežiukų“, ,,Kiškučių“ ir ,,Boružėlių“ grupių ugdytiniai pasveikino auklėtojas skambiomis dainelėmis, nuotaikingu šokiu ir eilėraštukais padėkojo už atiduotą meilę, rūpestį, šilumą.

Pagyvenusių žmonių diena
 Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ ugdytiniai spalio 2 d. aplankė Akmenės rajono socialinių paslaugų namų gyventojus.
Skambiomis dainelėmis, lietuvių liaudies žaidimais, instrumentine muzika pasveikino su pagyvenusių žmonių diena. Koncertui vaikus paruošė auklėtoja metodininkė Alina Pivanovičienė, neformaliojo švietimo mokytoja {muzikos mokymas} muzikos mokytoja, ekspertė Ona Deniušienė.

Futbolo turnyras „Futboliuko žvaigždė“
 Rugsėjo 28 d. „Ežiukų“ grupės vaikai dalyvavo Akmenės rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų futbolo turnyre „Futboliuko žvaigždė“. Renginys vyko Naujosios Akmenės miesto stadione. Mažųjų futbolininkų neišgąsdino nei šlapia žolė, nei nuo rudens darganos permirkusi stadiono žemė. Visi buvo nusiteikę sportuoti. Prieš varžybas visi dalyviai atliko apšilimo mankštą – bėgo aplink stadioną atlikdami įvairius judesius rankomis ir kojomis. Vaikai buvo paskirstyti į šešias komandas. Kad skirtųsi priešininkų komandos žaidėjai, jaunieji futbolininkai vilkėjo skirtingų spalvų liemenėmis. Visos komandos sužaidė draugiškas tarpusavio varžybas.
Renginio pabaigoje vaikai buvo apdovanoti medaliais ir saldžiomis dovanėlėmis. Taip pat komanda gavo padėkos raštą ir futbolo kamuolį.
Į darželį grįžome gerai nusiteikę ir patyrę judėjimo džiaugsmą.
Popietė ,,Aš turiu dviratuką“
 Jau trečią rugsėjį rinkosi priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai ir jų tėveliai į sportinę pramogą ,,Aš turiu dviratuką“.
Ugdytiniai bendravo su piratais Aliu (auklėtoja metodininkė Alina Pivanovičienė) ir Iriu (auklėtoja metodininkė Irena Daščiorienė): šoko piratų šokį, mankštinosi kaip piratai, aptarė saugaus važiavimo dviračiu taisykles, dalyvavo garbės parade apie darželį, važiavo su paspirtukais ir dviratukais atlikdami užduotis. Ugdytinių tėveliams teko linksma užduotis – važiuoti su vaikų dviratukais atliekant užduotis.
Atsisveikindami piratai Alis ir Iris padovanojo grupėms po dėlionę, o ugdytiniams po apyrankę – atšvaitą. 
Bendruomenės mankšta
 Rugsėjo 20 d. rytą visa lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė sugūžėjo į močiutės kiemelį bendrai mankštai, kurią vedė piratas Alis (auklėtoja Alina Pivanovičienė).
Po nuotaikingos mankštos piratas Alis pakvietė visus apeiti ar apibėgti daželį. Nuotaika buvo puiki.
Visa Lietuva šoka
 Saulėtą ir šiltą rugsėjo 19 d. vakarą, vaikų  l./d. ,,Žvaigždutė“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai ir pedagogai dalyvavo etninės kultūros akcijoje ,,Visa Lietuva šoka“. Mažieji šokėjai su tėveliais, sesutėmis, broliukais linksmai sukosi rateliuose. Vaikus respublikinei akcijai paruošė neformaliojo švietimo mokytoja {meninis ugdymas} Irena Daščiorienė, neformaliojo švietimo mokytoja {muzikos mokymas} Ona Deniušienė.
Naujosios Akmenės miesto aikštėje skambėjo muzika, gausus mažų ir didelių šokėjų būrys parodė, kad tautinis šokis gyvuoja.
Rugsėjo 1-oji
 Rugsėjo 1-osios rytą vaikų l./d. ,,Žvaigždutė“ kiemelyje klegėjo ugdytiniai, rinkosi tėveliai, pedagogai. Mokslo ir žinių šventę atidarė atskridusi boružėlė (auklėtoja Alina Pivanovičienė). Sveikinimo žodi tarė l. e. direktoriaus pareigas Rasa Dagelienė.
Pradžiugino visus šventine nuotaika linksmi vaikų atliekami rateliai, žaidimai ir šokiai, kuriems pritarė neformaliojo švietimo mokytoja {muzikos mokymas} O.Deniušienė.
Boružėlė pakvietė visus pasisukti kūrybinių žaidimų karusėlėje, kuriuos aikštelėse parengė pedagogės. Šventės edukacinėje dalyje įsipynė sveikatos projekto ,,Kur joji, Jonai?“ žaidybiniai elementai. Dėkojame UAB ,,Grustė“ administracijai už saldžias dovanėles vaikams.
0 : skaičius iš viso